Skoči na glavno vsebino
Brenči, brenči, Čebelica …
Na Dan slovenske hrane in Tradicionalnega slovenskega zajtrka, 17. 11., se je v šoli na ogled postavila najstarejša zbirka slikanic na Slovenskem – zbirka Čebelica. Ta v letu 2023 praznuje svojih velikih 70 let. Kot prva je iz panja leta 1953 pod budnim očesom matice – mame slovenske slikanice in dobre otroške knjige ter prve urednice zbirke – Kristine Brenkove priletela pravljica Rdeča kapica. Do danes jih je pribrenčalo skupaj že 478. Pohvalijo se lahko s prevodi v srbohrvaščino, makedonščino, madžarščino, albanščino, ruščino, litovščino, lužiško srbščino in esperanto.
Ni naključje, Čebelica, da nosiš to ime. Želimo ti, da ga še naprej nosiš ponosno in izpolnjuješ svoje poslanstvo. Kajti kot so za obstoj vseh živih bitij pomembne čebelice, si pomembna tudi ti. In to je še kako vedela Kristina Brenkova, ki je nekoč zapisala: »Slikanica je potrebna za življenje kot jed, pijača, igrača …«.
VSE NAJBOLJŠE! #osBos
.
70 let zbirke Čebelica
Dostopnost