Skoči na glavno vsebino

V petek, 28. 9. 2018, smo se učenci 2. a razreda OŠ Boštanj odpravili na obisk v pekarno Kruhek v Sevnico. Tam so nas prijazno sprejeli. Najprej smo si umili roke, si nadeli predpasnike nato pa so nam povedali nekaj zanimivosti v zvezi s pekarno. Potem smo se po skupinah odpravili na ogled. Začeli smo pri ogromnih loncih, v katerih so bili moka, kvas, voda in sol – sestavine, iz katerih peki zamesijo testo. Testo oblikujejo v kupčke in jih položijo na pomokane lesene posode – peharje, kjer kruh vzhaja. Pekovske izdelke spečejo v posebnih pečeh in ko je pečen, potuje po tekočem traku, kjer se ohlaja. Pečen kruh naložijo v zaboje in ga zjutraj, ko mi še spimo, razvozijo v različne trgovine in tudi šole. Nekatere izdelke zamrznejo pri -25 stopinjah, da jih do konca spečejo kar v trgovinah, kjer lahko, če imamo srečo, kupimo še tople žemljice. Ko je bil zanimiv ogled končan, smo še sami iz testa oblikovali različne štručke, žemljice, pleteničke, ki smo jih še tople odnesli v šolo.

Učenci 2. a razreda ter učiteljica Tanja

Dostopnost