Skoči na glavno vsebino
25.3. je Območno združenje RKS Novo mesto v Olimpijskem centru organiziralo lokalno tekmovanje ekip prve pomoči novomeških in sevniških osnovnih šol. Člani ekip so reševali teste iz prve pomoči in zgodovine RK ter tekmovali na treh različnih situacijah nesreč, kjer so reševali poškodovane. Nesreče
so prikazovale mogoče poškodbe, ki se lahko zgodijo v fitnesu, na treningu kolesarjenja in na bazenu.
Tekmovalo je sedem osnovnih šol občine Novo mesto, in tri ekipe občine Sevnica. Zmagali sta ekipi OŠ Vavta vas in OŠ Boštanj.
Obe zmagovalni ekipi bosta nastopali na regijskem preverjanju usposobljenosti ekip PP OS, ki bo 11. aprila 2024 v Dvorani Leona Štuklja, Novo mesto. Našo šolo so zastopali Ajda Lisec, Kaja Kovač, Eva Možic, Vita Crljenkovič, Klara Simončič, Bruno Smrekar in Žana Plazar pod vodstvom mentorice Polonce Šintler Cigler.
Veliko je bilo ur odrekanja in prostovolinega dela, vendar nekje nekoč bo vaš trud zagotovo poplačan. Mentorica: Polonca Šintler Cigler #osBos
.
lokalno tekmovanje ekip prve pomoči osnovnih šol
Dostopnost