MEDNARODNI DAN STRPNOSTI

16.november – MEDNARODNI DAN STRPNOSTI. Obeležili smo ga tudi na OŠ Boštanj. SOVRAŽNI GOVOR – SPOŠTUJMO RAZLIKE MED NAMI je bila letošnja tema projekta,  o kateri smo se v sklopu podaljšanega bivanja pogovarjali skozi cel teden. Učenci 1., 2.in 3. razreda so poslušali tudi pravljico z naslovom DRUGAČEN in razmišljali o odnosu junaka Drugačnega do Čudnega. Skozi opazovanje drug drugega so učenci ugotovili, da so med njimi velike razlike, a kljub temu se med seboj spoštujejo, skupaj se igrajo, ustvarjajo, se imajo radi. Učenci so likovno poustvarili prebrano pravljico oz. skozi likovni izdelek prikazali razlike med nami. Učenci 5. razreda so pripovedovali o svojih izkušnjah in odnosu do drugačnih in posledicah sovražnega govora in na to temo prav tako likovno ustvarjali.

Vse likovne izdelke, ki so nastali, smo razstavili na šolski razstavi.

Najbolj izviren izdelek vsakega razreda bo sodeloval na natečaju Izobraževalnega centra Eksena, ki je organizator omenjenega projekta. #osBos

Koordinator projekta na šoli

Marjana Jazbinšek