V sklopu projekta Evropski teden mobilnosti smo na OŠ Boštanj izvedli kar nekaj aktivnosti. Predvsem smo otroke opozarjali na varno udeležbo v prometu ter na izbiro varčnih prevoznih sredstev. Z najmlajšimi učenci smo se odpravili na opazovalne sprehode v okolici naše šole ter z izdelanimi prometnimi znaki opozarjali na pešce tudi druge udeležence v prometu.

Za starejše učence smo organizirali kolesarski zajtrk v šoli. Kdor se je v šolo pripeljal s kolesom, se je lahko posladkal z okusnim šmornom.

Učenci 5. razreda pa so se uspešno spopadli z opravljanjem kolesarskega izpita.

V podaljšanem bivanju so učenci aktivno preživeli del dneva na prostem, saj so lahko rolali, kolesarili ali pa se vozili s skiroji.

Tekom tedna so učenci tudi likovno ustvarjali, izdelovali varčna prevozna sredstva, izdelali maketo šolskih poti, risali prometne znake…

V avli šole je tako nastala bogata razstava otroških del.

Nosilki projekta: Janja Kobold in Andreja Vrtovšek