Skoči na glavno vsebino

Nastopil je ponedeljek. Hotel Korona se nam je sprva zdel grozno strašljiv zaradi starega stila in vzdušja, vendar smo si v prvi noči dobro odpočili.. Po kvalitetnem madžarskem zajtrku smo se odpravili proti šoli.Tu smo bili odlično sprejeti. Tamkajšnji učenci in učitelji so nam pripravili program, kjer smo izvedeli kar nekaj zanimivosti o Madžarski. Na šolskem vrtu smo spoznali tradicionalna orožja starih Madžarov in tudi sami smo se preizkusili v metanju orožja ter lokostrelstvu. Sledil je zabaven kviz, med katerim je vsak dobil majico svoje skupine.

Po kosilu smo se odpravili na ogled mesta Nyiregyhaza. Vmes smo učence z Madžarske naučili kar nekaj slovenskih besed in fraz. Dan se je zaključil s skupnim druženjem v Bowling centru.

Se beremo,

učenci in učiteljici

Dostopnost