Skoči na glavno vsebino

Izlet.

Dan smo pričeli ob zgodnejši uri kot ponavadi. Naša prva postojanka je bila Lydiina krstilnica. Legenda pravi, da je na tem mestu apostol Pavel krstil Lydio, bogato in vplivno gospo. Še dandanes ta znamenitost s cerkvijo in ostanki rimskih grobov velja za pomembno krščansko romarsko središče. Pot so nadaljevali do arheološkega najdišča mesta Filippi. Tam smo si ogledali ostanke grškega gledališča, agoro, ostanke cerkva, rimskih term, trgovinic in javnega stranišča, katero se nam je najbolj vtisnilo v spomin.

Kosilo smo nato pojedli v obmorskem mestu Kavala. Sledil je voden ogled starega mestnega jedra z vzponom na najvišjo panoransko točko. Na vrhu nas je za nagrado pričakal čudovit razgled na morje. Z avtobusom smo nato odšli do majhne vasice, kjer smo popoldne preživeli na plaži – plavanje, sončenje in srkanje smutijev. Ker je bil dan tako poln, smo s čudoviti vtisi ob prihodu v Dramo takoj zaspali.

Se beremo,

Alja, Ana, Ema, Luka, Nina in učiteljici

 

Dostopnost