Skoči na glavno vsebino

Nov dan na Poljskem smo seveda začeli z zajtrkom. Po njem smo se sami odpravili do šole in nato skupaj z ostalimi do kulinarične delavnice. Preizkusili smo se v izdelovanju Poljske tradicionalne jedi, ki se imenuje pierogi oz. dumplings – malo so podobni našim žlikrofom :). Delali smo v treh skupinah in se pogovarjali tudi z učenci iz drugih šol, ter z njimi navezali stike. Nato pa smo se opravili do muzeja moderne umetnosti v Radomu. Vodič nam je predstavil ogromno zanimivih umetniških del. Na koncu ogleda je sledila še umetniška delavnica, kjer smo si izdelali čudovite vrečke, nad katerimi smo vsi zelo navdušeni. Po programu smo odšli nazaj v hotel, nato pa na večerjo. Nekateri so si privoščili Mcdonalds, drugi pa smo se najedli v hotelski restavraciji. Po večerji smo učenci še sami malo odpravili v mesto. Kasneje smo se odpravili še v trampolin park, kjer smo uživali ob skakanju po trampolinih. Potem pa se je dan že počasi zaključil in danes smo se zgodaj odpravili spat, saj nas jutri čaka dolg dan v Krakowu.

Živa, Lara, Iza, Filip, Teodor

Dostopnost