Skoči na glavno vsebino

Ko je sonce dodobra ogrelo zemljo, so travniki v naši okolici zažareli v prekrasnih pisanih barvah.

Prvošolci smo se veliko pogovarjali o pomladi, o spreminjanju narave, vremenu, prebujanju živali, rasti rastlin in o oblačilih, ki jih oblečemo v tem letnem času. Otroke teme o naravi še posebej zanimajo. Na sprehodu smo opazovali spreminjanje travnika, ogledali pa smo si tudi travniške prebivalce. Odpravili smo se na travnik in nabrali nekaj značilnih travniških cvetlic in trav, in sicer: ripečo zlatico, deteljo, regrat, trpotec, travniško kaduljo, njivsko grabljišče, nokoto, ivanjščico, marjetico, mačji in lisičji rep… Otroci so s pravo delovno vnemo pomagali pri iskanju in nabiranju travniških rastlin. V učilnici smo naredili razstavo, šopek travniških cvetic pa nam je čudovit travnik pričaral tudi v učilnici.

Dostopnost