V četrtek, 15. 04. 2021, je bilo na spletni platformi lichess izvedeno področno tekmovanje v šahu. Osnovno šolo Boštanj je v posamični kategoriji zastopal Anže Daničič, učenec 3. a. Čeprav je pokazal odlično igro in borbenost, je kvalifikacijski nastop v skupini fantje do 12 let končal na 6. mestu. Mesto na šolskem državnem tekmovanju si je pridobil s t. i. vstopnico srečnega poraženca. Anže je Osnovno šolo Boštanj na šolskem državnem tekmovanju, ki je prav tako potekalo preko spleta, zastopal v sredo, 21. 04. 2021. V skupini fantje do 12 let je med 76. tekmovalci in po več kot štiriurnem boju, dosegel odlično 19. mesto. Anže je z rezultatom dokazal, da sodi med najboljše mlade šahiste v Sloveniji.

Za vse dosežke Anžetu iskreno čestitamo in mu želimo veliko mirnosti in preudarnosti tudi na nadaljnji šahovski poti.