V torek, 13. 10. 2020, smo Teden otroka zaključili z zelo zanimivimi glasbenimi delavnicami s profesionalnim tolkalistom Jakom Strajnarjem. Izvedel je 5 delavnic za učence od 2. do 5. razreda in ne glede na starost otrok navdušil tako najmlajše kot tudi tiste malce starejše. Na začetku delavnic so se učenci najprej ogreli s telesnimi tolkali, nato pa nadaljevali z učenjem najrazličnejših ritmov. Ko so ritem usvojili na svojem telesu, so ga prenesli še na cajon (kahon). Proti koncu delavnic so postali že pravi tolkalisti, saj so z igranjem na cajon spremljali popularne pesmi, ki jih vsi zelo dobro poznajo. Učenci so izjemno uživali in verjamemo, da tovrstne aktivnosti še kako popestrijo pouk.

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)