V torek, 13. 10. 2020, smo Teden otroka zaključili z zelo zanimivimi glasbenimi delavnicami s profesionalnim tolkalistom Jakom Strajnarjem. Izvedel je 5 delavnic za učence od 2. do 5. razreda in ne glede na starost otrok navdušil tako najmlajše kot tudi tiste malce starejše. Na začetku delavnic so se učenci najprej ogreli s telesnimi tolkali, nato pa nadaljevali z učenjem najrazličnejših ritmov. Ko so ritem usvojili na svojem telesu, so ga prenesli še na cajon (kahon). Proti koncu delavnic so postali že pravi tolkalisti, saj so z igranjem na cajon spremljali popularne pesmi, ki jih vsi zelo dobro poznajo. Učenci so izjemno uživali in verjamemo, da tovrstne aktivnosti še kako popestrijo pouk.