Skoči na glavno vsebino

V soboto, 3. 10. 2020, smo se učenke Lara Lisec, Živa Strlekar, Patricija Udovč in Lea Godec z učiteljico Silvo Žveglič opravile v Ljubljano na zaključno prireditev novinarskih delavnic Radia Hudo. Naša skupina je pripravila tekmovalni posnetek, kjer smo opisali naš kraj in s katerim smo se potegovali za prvo nagrado, ki je bila izlet na Krvavec. Odšle smo z vlakom že malo do 8 ure zjutraj. Tako smo v Ljubljani bile nekaj pred pol 10 uro. Ker se je prireditev začela šele ob 11 uri, smo imele še nekaj časa. Malo smo se sprehajale po mestu in šle tudi v trgovine ter na pijačo z razgledom na Ljubljanico. Nekaj do 11 ure pa smo že stale pred RTV Slovenija, kjer je vse potekalo. Prireditev za najboljši novinarski razred se je začela in prostor, v katerem smo bili, je bil res čudovito okrašen. Tadeja Bizilj in Špela Šebenik sta bili voditeljici, skupina Proper pa je poskrbela za glasbeni dodatek. Naša šola sicer ni zmagala, a se vsi strinjamo, da je važno sodelovati in ne zmagati. Za zaključek nas je čakala še pogostitev, za katero so poskrbeli dijaki Srednje šole za gostinstvo in turizem Celje. Nato pa smo se že morale odpraviti na vlak. Kljub dežju smo dan zaključile z nasmehi na obrazih. Lahko bi rekla, da je bila to za vse nas ena HUDO dobra izkušnja.

Živa Strlekar, 8. a

 

Dostopnost