Skoči na glavno vsebino

V sredo, 30. 9. 2020, so se učenci 9. a in 9. b razreda spoznali s Chrisom, zelo zanimivim starejšim gospodom iz Združenih držav Amerike, ki od poletja 2020 živi v bližini Radeč. Chris je v svojem življenju zamenjal že veliko poklicev in o tem je tudi govoril z devetošolci, ki jih v letošnjem letu čaka tudi poklicno usmerjanje. V mladih letih je začel kositi travo, nato se je kmalu usmeril v popravljanje kosilnic, se izobrazil za mehanika in kasneje popravljal tudi avtomobile. Mirovne enote so ga popeljale v Zanzibar, internetno podjetje pa na Havaje. Delal je tudi kot kapitan velike raziskovalne ladje. Njegova zgodba je zanimiva in čudovito jo pospremi s koristnimi življenjskimi nasveti. Preživeli smo navdihujoči dve urici skupaj in veselimo se njegovega ponovnega obiska.

Dostopnost