Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 21. 9. 2020, smo se učenci od 1. do 9. razreda zbrali pred šolo, kjer smo si ogledali otvoritev posavske potujoče knjižnice pod imenom Bralko, s katero želijo občanom Posavja zagotovili kakovostno in stalno dostopnost do knjižničnega gradiva. Ob tem je sledil kulturni progam, ki ga je povezoval Nik Škrlec. Najprej so nastopile mažoretke, potem so spregovorili sevniški župan Srečko Ocvirk, podžupanja Breda Sotošek Drenek ter direktorica sevniške knjižnice Anita Šiško. Predstavil se nam je tudi Matjaž Stibilj v vlogi prvega potujočega knjižničarja Lovra Stepišnika. Sledil je nastop folklornega društva Sevnica Spomin. Zaplesali in zapeli so nekaj pesmi. Za konec so zaplesale še mažoretke na himno Bralka, ki jo je zapela Nuška Drašček. Bralka so nato pomaknili na igrišče, kjer smo si ga lahko ogledali tudi od znotraj.

V sevniški občini bo Bralko obiskal 16 krajev: Šmarčno, Razbor, Studenec, Lukovec itd. Pri nas v Boštanju se bo ustavil še dvakrat; prvič bo naredil postanek 5. 10.  pri cerkvi in nato 15. 10. spet na našem igrišču pri OŠ Boštanj. Krasi ga prelepa poslikava, ki so jo izdelale arhitektke iz društva Prostor vmes.

                                                                                                                                  

                                                                                                                                          Ema Kmetič, 7. b in Maja Gobec, 7. a

Dostopnost