Skoči na glavno vsebino

V sredo, 16. 9. 2020, smo imeli učenci 6. in 8. razreda kulturni dan na temo oglarjenja. Zjutraj smo si razdelili malico in se ob 8.00 odpravili z avtobusom do Radeč in nato dalje do Dol pri Litiji. Med vožnjo nam je gospod Jože Prah povedal marsikatero zanimivost. Okoli 8.45 smo že prispeli v Oglarsko deželo, kjer smo si najprej ogledali obdelovanje lesa na domačiji Lavrič. Pot smo nadaljevali peš do jase ob gozdu, kjer smo pojedli malico, nato pa smo si ogledali kuhanje oglja v oglarski kopi. Nato smo pešačili skozi gozd do domačije Medved, kjer smo si ogledali še eno kopo. Tam nam je gospa razložila tehniko izdelave oglarske kope in nam ponudila hruške. Nekateri izmed fantov so nato poskusili izdelati kopo. Kulturni dan smo zaključili tako, da je vsak izmed nas povedal, kaj mu je bilo všeč. Nato smo se z avtobusom odpeljali proti domu.

Živa Strlekar, 8. a

Posebej se zahvaljujemo gospodu Jožetu Prahu za strokovno in učencem prijazno spoznavanje tistega, kar je v učbenikih suhoparno. Tovrstnih dni si še želimo.

Dostopnost