Skoči na glavno vsebino

Zadnji petek pred zimskimi počitnicami smo se učenci in učiteljice 1. triletja odpravili v Radeče, kjer nas je pričakala družina Marzidovšek, ki se ljubiteljsko ukvarja z zbiranjem starodobnih vozil. Gospod Robi nam je predstavil zbirko vozil, v kateri prevladujeta spaček in žaba. Otroci so se lahko posedli v stara vozila, najbolj navdušeni pa so bili nad prikazom, kako se žaba dviguje in spušča. Ugotovili smo, da so imeli že v starih časih zelo napredna vozila. Po ogledu nas je ga. Mojca povabila še v njihovo restavracijo, kjer so nas pogostili z zelo okusnimi picami, posladkali pa smo se s piškotki v obliki avtomobilčkov.

V zahvalo za njihovo gostoljubnost in prijaznost smo jim izročili simbolično darilo. Nato pa smo se odpravili na daljši sprehod po Radečah in dan zaključili na igralih ob reki Savi.

Zelo smo uživali v sončnem dopoldnevu in na svežem zraku.

Andreja Vrtovšek

Dostopnost