Skoči na glavno vsebino

Na prvi decembrski ponedeljek smo učenci, učenke in učiteljice OŠ Ane Gale dobili prijeten obisk. V okviru priprav na Cankarjevo tekmovanje pod mentorstvom profesorice Silve Žveglič nas je obiskalo sedem učenk 8. in 9. razreda Osnovne šole Boštanj. Letošnja knjiga Vinka Möderndorferja z naslovom Kit na plaži pripoveduje o deklici Niki, ki ima bratca z downovim sindromom. Le tega dolgo časa skriva pred vrstniki svojega kraja. Učenke so ob prebiranju te mladinske literature naletele na marsikatero vprašanje ali celo dvom. Da bi lažje razumele ravnanja in razmišljanja glavne junakinje, so se odločile, da nas podrobneje spoznajo. Sprva morda malo plahe in zadržane deklice so se kmalu prijetno sprostile. Po svojih najboljših močeh so učencem pomagale pri oblikovanju novoletnih voščilnic. S skupnimi močmi smo ustvarili krasne izdelke. Naši učenci so bili prijetno presenečeni, veseli mladih nadobudnih učenk in njihove pomoči. Morda so se ob delu stkala kakšna nova prijateljstva, zagotovo pa toplih misli, objemov ter iskrenih nasmehov ob slovesu ni manjkalo. Učenke so šolo zapuščale s toplimi, prijetnimi občutki in upamo, da so kljub drugačnosti začutile srečo in srčnost otrok. Tega na naši skromni šoli zagotovo ne manjka; prav nasprotno – to nas dodatno bogati in riše nasmehe na obraze ob še tako turobnem meglenem dnevu.

Maša Mohorko, prof. na OŠ Ane Gale Sevnica

Dostopnost