Skoči na glavno vsebino

Ob mednarodnem dnevu strpnosti, 16. novembru, so učenci v OPB 1., 2., 3. in 4. razreda razmišljali o strpnosti. Ob poslušanju pravljice Dogodek v Mestnem logu so ozavestili, da je obrekovanjeena od škodljivih oblik nestrpnosti. Skozi pogovor so sami prišli do zaključka,  da je obrekovanje širjenje nepreverjenih, nepopolnih, lažnivih, izkrivljenih informacij o drugem človeku z namenom, da bi mu škodovali, kar so nekateri učenci podprli še z lastnimi izkušnjami. Ozavestili so, da je za dobre medosebne odnose obrekovanje škodljivo in se mu je potrebno čimbolj izogniti. Sklenili so, da se bodo trudili, da bi bil njihov odnos do sošolcev, prijateljev, družinskih članov čim bolj strpen, spoštljiv, prijateljski in sodelovalen. Svoje doživljanje strpnosti oz. nestrpnosti pa so prikazali tudi skozi likovne izdelke.

Učiteljice OPB

Dostopnost