Skoči na glavno vsebino

V soboto, 13. 10. 2018, se je prvega planinskega izleta na Lisco udeležilo kar 65 planincev iz osnovnih šol iz Blance, Sevnice in Boštanja. Na zelo priljubljen posavski hrib smo se podali iz vasi Lisce in se v dobri uri že razgledovali po okolici, ki se razprostira daleč naokoli. Tisti, ki so imeli hoje premalo, so se takoj zapodili za žogo, spet drugi so se sončili in uživali na svežem zraku. Učitelj Janko Sotošek nas je popeljal po Jurkovi poti in nam predstavil rastlinske in živalske posebnosti te krožne poti. Za piko na i so poskrbeli moški, ki so zakurili ogenj in spekli kostanj. Bil je naravnost odličen.  Z lepimi vtisi smo se vrnili v dolino. Že kujemo načrte za naslednji pohod, ki bo tretjo soboto v novembru. Se vidimo!

Lep planinski pozdrav!                                  Člani planinskega krožka z mentorico Silvo Žveglič

Dostopnost