Skoči na glavno vsebino

V torek, 22. 5. 2018, je na osnovni šoli v Krmelju potekala zaključna prireditev učencev podjetniškega krožka, ki se je v tem šolskem letu izvajalo na OŠ Boštanj, Krmelj, Sevnica, Šentjanž in Tržišče. Uro in pol trajajočega dogodka se je udeležilo 11 ekip pod vodstvom 2 mentorjev, Nejca Konjeviča ter Laure Martinčič. Vsaka ekipa je imela na voljo določen kratek čas, da predstavi svoj projekt. Nato je komisija, v sestavi 4 podjetnikov, podala vprašanja posamezni skupini, ki je zagovarjala svojo idejo. Na koncu so izbrali zmagovalno ekipo – to je bila ekipa OŠ Boštanj, katere člani so bili Alen Andrejčič, Rok Pfeifer in Domen Krnc, vsi iz 8. b razreda. Prepričali so s projektom, ki so ga naslovili Tisoč zvezdni hotel, in si tako prislužili 150 evrov za izdelavo lastnega logotipa, 100 evrov pa je prejela tudi naša šola. Poleg tega pa so fantje tako navdušili podjetnike, da so jim obljubili finančno podporo, da v času poletnih počitnic realizirajo svojo idejo in naredijo končni produkt – visečo posteljo na drevesu. S tem pa se jim odpira možnost dejanskega zagona proizvodnje in morebiten zaslužek. Fantje so dokazali, da se s pravo idejo, lastno ustvarjalnostjo, inovativnostjo ter voljo da doseči marsikaj in so nam vsem lahko za zgled. Bravo fantje in naj vaša ideja postane zgodba o uspehu!

 

Dostopnost