Skoči na glavno vsebino

V okviru tehniških dni so učenci sedmega razreda v prejšnjem tednu obiskali Galerijo Božidar Jakac v Kostanjevici.

Ker gre iz arhitekturnega vidika za bivši cistercijanski samostan v Kostanjevici, so se učenci najprej seznanili z značilnostmi te pomembne romansko-gotske arhitekture na Slovenskem in imeli možnost ogleda Forma vive-muzeja na prostem. Ker galerija združuje kar nekaj stalnih likovnih zbirk, so si tokrat učenci ogledali in se podrobneje seznanili z življenjem in delom treh avtorjev, Božidarja Jakca, Toneta Kralja in Franceta Kralja. Vsakega posebej je zanimivo predstavila tamkajšnja kustosinja, ki je za učence pripravila tudi simpatične igre, s pomočjo katerih so se lahko še podrobneje seznanili z nekaterimi likovnimi deli.

V drugem delu dejavnosti so učenci v grafični delavnici obnovili značilnosti posameznih grafičnih tehnik in izvedeli več o grafični tehniki suha igla. V omenjeni grafični tehniki je vsak učenec izvedel svoj odtis v lastni ideji.

Dostopnost