Skoči na glavno vsebino

V sklopu Tedna otroka smo v četrtek, 6. 10. 2016,  učenci od 7. do 9. razreda poslušali potopisno predavanje učiteljice Maje Tamše Kotnik. Svoje poletne počitnice je preživela na Šrilanki, prelepih Maldivih in v Dubaju. Vse se je začelo na Šrilanki – otoku, približno trikrat večjem kot Slovenija. Pripovedovala nam je o različnosti severnega in južnega dela otoka ter o njegovi verski raznolikosti. Izvedeli smo, da je Šrilanka zelo poznana po čaju, ki ga veliko tudi izvozi. S Šrilanke se je podala na sanjske Maldive. Verjetno, da so se nam Maldivi najbolj vtisnili v spomin, saj se ne moremo naveličati njihove lepote. Verjamem, da jih tudi učiteljica Maja ne bo zlahka pozabila. Nazadnje pa se je odpravila še v Dubaj, kjer je videla zanimive stavbe, kot so najvišja stavba na svetu, predsedniška palača, največji nakupovalni center in druge. Zagotovo je bila to lepa izkušnja tudi za nas, saj smo izvedeli veliko novega in to nas je spodbudilo, da raziskujemo tudi sami, pa čeprav v našem lokalnem okolju.

                                                                                                         Lana Godec, 8. b

Dostopnost