V petek, 22. oktobra, so si šestošolci v sklopu predmeta tehnika in tehnologija v Lutrovski kleti na sevniškem gradu ogledali razstavo Čar lesa, katero so pripravili Zavod za gozdove Slovenije in Srednja Šola Sevnica v sodelovanju S KŠTM Sevnica, Občino Sevnica in ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo. Učenci so se najprej pod vodstvom gozdarja, g. Jožeta Praha in lesarskega mojstra, g. Slavka Gučka sprehodili po gozdni učni poti, ki je speljana po grajskem pobočju, prepoznavali drevesne vrste in slišali marsikatero zanimivost. Nato so se odpravili na ogled razstave, ki ponuja na ogled čudovite izdelke iz različnih drevesnih vrst, kateri služijo različni uporabi, od pohištva, družabnih iger, nakita in okrasnih skulptur.