Skoči na glavno vsebino

Tretješolci so nov teden pričeli z naravoslovnim dnem Iz pikice dojenček. Nekaj otrok je na začetku naravoslovnega dne še vedno menilo, da dojenčke prinese štorklja. Kmalu so spoznali, da temu ni tako. Za uvod smo prebrali nagajivo zgodbico o Malčku Palčku, ki se v maminem trebuhu tudi sonči.  Nadaljevali smo s prebiranjem poučne zgodbe Dojenček v maminem trebuhu. Knjigo smo brali po manjših delih in se o vsebini sproti pogovarjali in razlagali. Nato so učenci z zanimanjem prisluhnili učiteljičini razlagi ter rešili naloge v delovnem zvezku in pripravljenem učnem listu. Učenci so z velikim veseljem in navdušenjem pripovedovali, kakšni so bili kot dojenčki, kaj jih je razveselilo, kaj umirilo, kaj so radi jedli, katera igrača jim je bila najljubša in podobno. Ponosno so pokazali svoja prva oblačila, copatke, dude, igrače in albume. Vse, kar so prinesli, smo postavili na mini razredno razstavo. Največ smeha pa je bilo, ko smo ugotavljali, kdo od dojenčkov je na fotografiji. Z obiskom nas je presenetila tudi učiteljica Nataša, ki je prišla prav ta dan na obisk v šolo, tako da so imeli učenci priložnost spoznati tudi njeno 4-mesečno Izabelo. Mlado mamico so marsikaj vprašali o negi in skrbi za dojenčka, ona pa jim je z veseljem odgovorila. Šolsko dopoldne je minilo čisto prehitro, saj bi se otroci radi še igrali in raziskovali. Zapisu prilagamo še nekaj fotoutrinkov. 

Dostopnost