Skoči na glavno vsebino

Prebudili smo se v sončno jutro v Drami. Najprej smo pojedli zajtrk, nato pa se odpravili proti šoli v Kalambakiju. Grški učenci so nam izrekli toplo dobrodošlico ter nas popeljali po šoli. Vsi skupaj smo se zbrali v dvorani šole, kjer so nam zapeli, zaplesali in uprizorili zgodbo o Perzefoni. Po odmoru je sledil ogled mesta – slavni slikar nas je povabil v svoj studio, v kulturnem centru nam je bila predstavljena razstava fotografij in slik, za konec pa smo v folklorni plesni šoli pomerili tradicionalne grške kostume. Ko smo se vrnili v šolo, so nas postregli z odličnimi tradicionalnimi jedmi.Po daljšem odmoru nas je v avli pričakala vodička in nas popeljala do arheološkega muzeja. Sledil je še kratek večerni sprehod po mestu. Vmes smo povečerjali v najslavnejši Dramski restavraciji. Uganete, kaj smo si privoščili? 🙂

Se beremo,

Alja, Ana, Ema, Luka, Nina in učiteljici

Dostopnost