Skoči na glavno vsebino

Tudi letos se je OŠ Boštanj odločila, da sodeluje v čistilni akciji, ki jo je pripravila  v sodelovanju s krajevno skupnostjo

Čistili smo v četrtek in petek, 14. in 15. 4. 2022. Učenci od 1. do 5. razreda so bili razporejeni na različne lokacije. Čistili smo okolico Boštanja. Seveda smo najprej poskrbeli za varnost, zato so najmlajši čistili v okolici šole, malo starejši pa so se podali v širšo okolico šole. Izkazalo se je, da so ceste in poti po Boštanju očiščene (zato smo bili veseli), na travnikih, gozdičkih, poteh ob avtocesti, v jarkih, pa smo našli veliko odpadkov. Po dogovoru s krajevno skupnostjo, ta nam je zagotovila rokavice in vrečke, smo smeti odnesli na bližnje ekološke otoke.

Vsi učenci so bili zadovoljni, da so lahko sodelovali pri čistilni akciji, saj se dobro zavedajo, kako pomembno je, da je okolica v kateri bivamo čista. Z ekološkimi vsebinami pa za ta mesec še nismo zaključili, saj praznujemo dan Zemlje in pripravljamo  zbiralno akcijo starega papirja.

Zapisala vodja eko šole

Polonca Šintler Cigler

Dostopnost