Skoči na glavno vsebino

V torek, 15. 3. 2022, smo imeli učenci in učiteljice 1. triletja kulturni dan, ki je bil glasbeno obarvan. V Cankarjevem domu smo si ogledali predstavo V dvorani gorskega kralja, v izvedbi orkestra Slovenske filharmonije in baletnih plesalcev Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana. V glavni vlogi škrata Škrtaclja je otroke razveselil Andrej Rozman Roza. Pred predstavo smo se sprehodili še po mestnem jedru Ljubljane ter si ogledali nekatere znamenitosti: Križanke, NUK, Univerzo v Ljubljani, Slovensko filharmonijo, Kongresni trg, Tromostovje, Prešernov trg, Ljubljanski grad in stavbo državnega zbora. Učiteljice smo bile zelo vesele, ker so učenci pokazali, da znajo upoštevati pravila lepega obnašanja v kulturni ustanovi. Več utrinkov je v spodnji galeriji.

 

Dostopnost