Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 27. 1. 2022, smo ob svetovnem dnevu spomina na žrtve holokavsta na Osnovni šoli Boštanj izvedli spominsko prireditev z gostjo go. Estero Savić – Bizjak, katere oče je preživel grozote nacističnih taborišč. Besedam gostje so z velikim zanimanjem prisluhnili učenci 7. in 9. razreda. S spomini, ki jih je z nami delila naša gostja, je  segla globoko v naša srca, saj je govorila o trpljenju in grozotah, ki jih je njen oče preživel med drugo svetovno vojno, med drugim tudi kot ujetnik v zloglasnem koncentracijskem taborišču Auschwitz. Učenci so za srečanje pripravili številna vprašanja, na katera so dobili izčrpne odgovore. Predvsem jih je zanimalo, kako je holokavst zaznamoval življenje njenega očeta in kakšen je bil vsakdanjik v taborišču. Rdeča nit srečanja je bila, da poglobimo pomen holokavsta in da se kaj takega ne sme več ponoviti.

Avtor: Mateja Jazbec

Dostopnost