Skoči na glavno vsebino

Predsednik Državnega zbora g. Igor Zorčič se je v sredo, 13. 10. 2021, v okviru projekta Šolska ura s predsednikom parlamenta srečal z osnovnošolci občine Sevnica. Projekt je namenjen seznanjanju osnovnošolcev z delom in nalogami Državnega zbora ter boljšemu razumevanju demokratične ureditve družbe.

V začetnem delu smo mu učenci zastavili nekaj vprašanj. Zanimale so nas najrazličnejše teme. Od tega, ali se v Državnem zboru kdaj prepirajo, o njegovi poklicni poti ter do tega, kakšen se mu zdi dober politik. Najbolj smo si zapomnile njegov stavek: »Dober politik služi svoji funkciji in ne funkcija njemu.«

Tudi njega je zanimalo, kako Covid-19 vpliva na naša življenja in kako v razredu sprejemamo odločitve. Seveda pa tudi, kako bi lahko bil naš glas še bolj slišan.

Na tem srečanju smo lahko delili naša mnenja, ki so direktno prišla do najvišjih oblasti v državi.  Vse tri učenke smo na Zoom-u uživale in se nam zdi, da bi bilo lahko takšnih srečanj še več.

Ana Jeraj, 8. a, Lara Lisec, 9. a in Živa Strlekar, 9. a

Dostopnost