Skoči na glavno vsebino

V torek, 15. 9. 2020, smo imeli sedmošolci naravoslovni dan. Ob 8.00 smo se z avtobusom odpeljali proti Piranu. Vmes smo imeli kratek postanek, da smo se malo razgibali. Po dveh urah vožnje smo prispeli v Sečo, kjer smo se s pomola vkrcali na barko in se z njo odpeljali na ogled Ribogojnice Fonda. Med vožnjo nam je gospa Fonda predstavila lokalne značilnosti Piranskega zaliva, Piranskih solin, Krajinskega parka in ribolovnega rezervata. Sledil je ogled ribogojnice, demonstracija hranjenja rib, razlaga načina gojenja rib ter predstavitev in razlaga razvoja njihove blagovne znamke. Po koncu vožnje smo šli na pokušino različnih ribjih jedi. Nato smo se vrnili na avtobus, ki nas je odpeljal proti domu.

Sedmošolci smo soglasni, da je bil dan res super.

Larisa Žužek, 7. a

Dostopnost