Skoči na glavno vsebino

V zadnjem šolskem tednu smo učenci 6. in 7. razreda OŠ Boštanj v sklopu tehniških dni obiskali Dolinškov kozolec na Šmarčni. Iz šole smo se proti Šmarčni odpravili peš. Sprejel nas je domačin, gospod Ciril Dolinšek, ki je zaslužen, da se lahko v mično urejeni vasici Šmarčna povrnemo v čas naših prednikov. Nagovoril nas je z besedami: »Brez preteklosti ni prihodnosti.« To še kako drži. Ob ogledu sto let starega kozolca in prepoznavanju starih orodij in običajev smo res zanimivo podoživeli življenje nekoč. Učenci smo uživali v čudovitem kmečkem ambientu in se prijetno družili ob starih igrah, s katerimi so si lahko krajšali čas kot otroci tudi naši starši in stari starši. Ob dobri volji smo se vrnili peš proti Boštanju po lepo urejeni poti ob reki Savi.

Učenci 6. in 7. razreda z učiteljicami

 

Dostopnost