Skoči na glavno vsebino

V torek, 12. novembra 2019, je v prostorih Knjižnice Sevnica potekala prireditev ob zaključku likovno-literarnega natečaja Na obisku pri Juriju Dalmatinu z odprtjem razstave izbranih likovnih in literarnih del ter podelitvijo nagrad in priznanj. Natečaj že enajsto leto organizira Slovensko protestantsko društvo Primož Trubar − Podružnica Posavje, Valvasorjeva knjižnica Krško in Osnovna šola Jurija Dalmatina Krško. Ker vsako leto povabijo k sodelovanju eno od sodelujočih šol, je tokrat k organizaciji zaključnega dogodka pristopila OŠ Krmelj.  V predstavitvi natečaja in njegovem namenu je bilo med drugim izpostavljeno, da je zavedanje o slovenski besedi, branju in pismenosti še kako pomemben del našega bivanja, katerega nikakor ne bi smeli ignorirati. Na likovnem področju so bila za zaključno razstavo izbrana dela učencev Anžeta Božiča, Ane Možic, Patricije Udovč, Žive Strlekar, Anžeta Severja, Leje Godec in Neže Ganc, na literarnem pa dela učencev Maruše Krnc, Lane Simončič, Maruše Vidmar, Anžeta Božiča in Neže Ganc. Vsi udeleženci natečaja so prejeli Dalmatinovo značko in knjižno nagrado, v naslednjem letu pa jih tudi čaka nagradna ekskurzija v Ljubljano.

Razstava likovnih in literarnih del bo v knjižnici na ogled do sredine decembra.

 

Nena Bedek, prof. likovne umetnosti

Dostopnost