Skoči na glavno vsebino

V Boštanju je v soboto, 19. januarja, od 17. ure dalje v dvorani TVD Partizan potekala etnološko-kulinarična prireditev z naslovom Mešjakov večer. Tradicionalni dogodek, izveden v organizaciji Turističnega društva Boštanj, je potekal tokrat že šestič. Letošnji večer je bil posvečen zrnatim stročnicam, super hrani za moč in zdravje. Poleg članic Aktiva žena Boštanj, ki so pripravile res zanimivo in okusno predstavitev jedi iz stročnic, se je predstavilo še Društvo Ajda Posavje, kulturno umetniška skupina Azeleja, gostji večera, ga. Marija Merljak, strokovnjakinja za prehrano ter ga. Andreja Škrabec, avtorica knjige o fižolu, učenci OŠ Boštanj pa so z likovnimi izdelki poskrbeli za popestritev prizorišča. Predstavili so se s simpatičnimi risbicami, slikami, skulpturami, montažnimi likovnimi deli in likovnimi zgodbicami, likovna dela pa je na kratko predstavila učenka Ajda Lisec.

 Nena Bedek

Dostopnost