Skoči na glavno vsebino

V soboto, 12. 1. 2019, se nas je zopet zbralo lepo število planincev, tokrat 43. S planinsko potjo smo pričeli v vasi Gabrovo, naš cilj pa je bil ta dan Lubnik, 1025 m visoka gora, ki se strmo dviga zahodno od Škofje Loke.

V dobri uri bi prispeli do doma na Lubniku, če nas ne bi učitelj Janko prav lepo presenetil. Po krajšem plezalnem delu sta se pred nami pokazali dve prečudoviti jami, v kateri smo se vsi brez strahu podali. Videli smo netopirje, manjše stalaktite (kapnike, ki rastejo s stropa) in stalagmite (kapnike, ki rastejo iz tal), ki so največja znamenitost kraških jam.

Navdušeni nad oblikami, ki jih je naredila narava, smo se »splazili« (nekje se je res dobesedno bilo potrebno skloniti) iz jam ter se podali proti vrhu našega izleta, kjer smo bili nagrajeni s prečudovitim razgledom na Gorenjsko ter na Julijce z najvišjim očakom Triglavom v ozadju.

Po okrepčilu smo se zopet podali po isti poti nazaj ter se dobre volje odpravili proti domu.

Tega izleta zagotovo ne bomo pozabili!

Mentorica planinskega krožka, Silva Žveglič

Dostopnost