Skoči na glavno vsebino

Proti koncu prejšnjega šolskega leta je bila OŠ Boštanj že drugič povabljena k sodelovanju v projektu Posavskega muzeja Brežice, Znanje in veščine iz depoja in z veseljem smo se odzvali.  Delo je pomenilo kontinuirano nadaljevanje iz lanskega šolskega leta, ko so bili učenci povabljeni k sodelovanju in spoznavanju izdelave tehnike fresco na sevniškem gradu, tako da so lahko motiv Štirih letnih časov potegnili še v del štukatur. V Posavskem muzeju Brežice je bila tako v nedeljo, 16. decembra, v času praznične rokodelske tržnice otvoritev razstave z naslovom Snovanje in poustvarjanje štukatur. Na ogled so posamezna dela in kompozicije dekorativnih elementov v mavčni tehniki izdelovanja štukatur, ki so jih ustvarjali udeleženci delavnic ter učenci OŠ Boštanj in OŠ Brežice pri predmetu Likovno snovanje od pomladi dalje v muzeju pod mentorstvom akademskega restavratorja Aleša Veneta, ki je tudi vodja konservatorsko-restavratorske delavnice v Posavskem muzeju ter likovnih pedagoginj, Mojce Barbič in Nene Bedek.

Na ta način učenci in likovni pedagogi pridobivamo dragoceno znanje v rokodelskih veščinah, ki so že kar malo pozabljene. Prav je, da se zavemo, kako so nastajale umetnine, ki so še vedno del našega življenja in ne pozabimo na zapuščino naših prednikov.

Nena Bedek, likovna pedagoginja

Dostopnost