Skoči na glavno vsebino

Zgodovina nas ne le uči o preteklosti, ampak nas tudi modro opozarja, česa ne smemo nikoli več ponoviti v prihodnosti. Takšno je tudi sporočilo Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Sevnica, v organizaciji katerega smo 26. 9. 2018 učenci 9. razredov OŠ Boštanj obiskali Park vojaške zgodovine v Pivki. Skozi zanimivo razlago vodiča in ob ogledu bogatih zbirk v muzeju so se nam odstirale zavese z različnih obdobij naše polpretekle zgodovine. Takšen pouk je nedvomno dodana vrednost in vsi smo se strinjali, da tovrstnih dogodkov primanjkuje. Učenci so se lahko dobesedno dotikali preteklosti in zapomnitev bo tako trajnejša. Dan smo nato nadaljevali z ogledom edinstvene Planinske jame, ki skriva enega redkejših naravnih pojavov. Katerega? To pa raziščite kar sami! Mi smo se imeli naravnost super, zlasti potem, ko smo se po odličnem kosilu na Vrhniki polni vtisov in bogatejši za izkušnjo več odpeljali domov. Za konec naj se zahvalimo gospodu Ivanu Cajnerju – za spremstvo, ponujeno možnost, da smo spoznali še en kotiček domovine, in pripravljenost deliti svoje znanje. Verjamem, da so ob vsem tem učenci ugotovili, da zgodovina niso le dolgočasni zapisi, ampak predvsem zanimive zgodbe, ki nosijo za sabo resnične življenjske situacije z resničnimi ljudmi in pomembnimi nauki.

Silvestra Kotar, prof.

Dostopnost