Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 9. 4. 2018, je v Državnem zboru v Ljubljani potekal 28. nacionalni otroški parlament. Zbralo se je 114 mladih parlamentarcev in parlamentark, ki so debatirali o letošnji temi Šolstvo in šolski sistem. Našo šolo je zastopala devetošolka Žana Jonozovič. Mladim so prisluhnili predsednik države Borut Pahor, predsednik Državnega zbora Milan Brglez, predsednik vlade Miro Cerar, ministrica za izobraževanje, znanost in šport Maja Makovec Brenčič, ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Anja Kopač Mrak in še nekaj predstavnikov različnih poslanskih skupin.

Žana je ob tem dogodku povedala: »Doživela sem nepozabno izkušnjo, saj sem še z ostalimi predstavniki izmenjevala mnenja o šolstvu in šolskem sistemu ter si tako krepila pogum, samozavest ter besedno izražanje. Dan je bil zelo zanimiv, zato bi ga z veseljem še kdaj ponovila.«

Andreja Vrtovšek, mentorica šolske skupnosti

Dostopnost