Skoči na glavno vsebino

V okviru literarnega natečaja 31. Roševi dnevi so se tudi letos v Celju 21. marca 2018 zbrali mladi literati iz Slovenije.  Med 20 najboljših sta se po presoji strokovne komisije mag. Suzane Tratnik in dr. Valerije Bužan uvrstili tudi naši učenki Anika Simončič iz 8. razreda in Maja Erjavec iz 9. razreda pod mentorstvom Silve Žveglič in Silvestre Kotar.

Učenkama je bil ponujen literarni izziv z naslovom Vsak človek je unikat.

Maja je zapisala: »Vsak človek, ki se rodi, je nepopisan list, življenje pa nato nanj piše zgodbe. Kakšne, je v marsičem odvisno od nas samih. Mnogim pa že vnaprej lepimo stigme in jim tako ne damo možnosti, priložnosti. To pa ni prav! Vsi smo posebni, unikatni, a v samem bistvu izjemno podobni.«

Anika o človeku razmišlja takole: »Drugačni smo tako rekoč vsi, zato mislim, da če želimo sprejemati drugačnost, moramo najprej sprejeti sebe, kar je v resnici najtežje, ker moramo poleg svoje zunanjosti sprejeti tudi in predvsem svojo notranjost.«

Učenkama čestitamo in jima želimo še veliko iskrenih razmišljanj!

Silva Žveglič

Dostopnost