Skoči na glavno vsebino

Letošnje šolsko leto je že desetič potekal likovno literarni  natečaj Na obisku pri Juriju Dalmatinu, ki ga razpisuje Protestantsko posavsko društvo skupaj z Valvazorjevo knjižnico v Krškem. Zaključna razstava najboljših del vsako leto poteka na drugi šoli v Posavju. Ker letos obeležujemo 500. obletnico reformacije, je bila tokrat otvoritev razstave nagrajenih literarnih in likovnih del na OŠ Jurij Dalmatin V Krškem. V prvem delu, ki je potekal ob kulturnem programu v Kulturnem domu Krško, so tudi naši učenci prejeli nagrade. Na literarnem delu David Kuhar, Žiga Tibljaž, Tinkara Udovč, Žana Jonozovič in Nika Povše, na likovnem delu pa Tajda Šinkovec Mesar, Nina Marin, Nina Medvešek, Lučka Zagrajšek, Eva Lisec in Lea Strlekar. Na otvoritvi razstave nagrajenih del v šoli pa sta posebni, Dalmatinovi priznanji prejeli še Nika Povše za literarni ter Nina Marin za likovni prispevek.

Dostopnost