Skoči na glavno vsebino

V torek, 7. novembra, so se osmošolci v okviru kulturnega dne Po Prešernovih stopinjah podali po vseh tistih poteh, ki so bistveno povezane z življenjem in delom našega največjega pesnika, Franceta Prešerna. S potjo smo pričeli pri Prešernovem spomeniku, se sprehodili po ljubljanskih ulicah, si ogledali trnovsko cerkev, kjer je naš poet spoznal Julijo.

V nadaljevanju smo obiskali Kranj, si ogledali Prešernov muzej, kjer je naš pesnik služboval kot odvetnik zadnji dve leti svojega življenja ter se sprehodili tudi do Prešernovega gaja, kjer je pokopan.

Nazadnje smo se podali v Prešernovo rojstno hišo, kjer smo zaključili naš kulturni dan.

Kljub dežju, ki nam je nagajal ves dan, smo se polni znanja in novih spoznanj vrnili v šolske klopi in ugotovili, da je učenje, ko stvari v živo vidiš in začutiš, trajnejše in dragocenejše.

Literarno-novinarski krožek

Dostopnost