Skoči na glavno vsebino

Na sevniškem gradu so v četrtek, 5. oktobra 2017, v organizaciji OŠ Boštanj in ob pomoči KŠTM Sevnica potekale že 6. Otroške razglednice, likovno srečanje učencev osnovnih šol občine Sevnica, tokrat pod naslovom Štirje letni časi. Otroci so likovno podoživeli čudovite freske z motiviko štirih letnih časov iz časa poznega baroka, ki se nahajajo v jugovzhodnem grajskem stolpu in  zagotovo predstavljajo enega najlepših delov gradu. V prvem delu so otroci ustvarjali risbe po opazovanju, v nadaljevanju pa izživeli svojo domišljijo v najrazličnejših barvnih paletah in detajlih.

Otvoritev razstavljenih likovnih del je potekala naslednji dan v grajskem atriju skupaj z nastalimi deli na lutkovno slikarski koloniji Lutkart ob spremljevalnem kulturnem programu, ki so ga pripravili učenci OŠ Boštanj.

Dostopnost