16.novembra smo obeležili MEDNARODNI DAN STRPNOSTI. Letošnja tema projekta je bila LEPA BESEDA LEPO MESTO NAJDE. Temu smo  v oddelkih podaljšanega bivanja namenili različne dejavnosti, ki so potekale skozi cel teden. Pogovarjali smo se o pomenu strpnosti in ozaveščali, ali so naši odnosi že dovolj strpni. Drug drugemu smo izražali lepe besede, le-te pa so otroci namenili tudi svojim domačim in poročali o odzivih nanje. Prišli smo do spoznanja, da lepe – prijazne besede ustvarjajo lepše, prijaznejše in strpnejše odnose med nami. Učenci 1. in 2. razreda so prebrali tudi pravljico F.Levstika Kdo je napravil Vidku srajčico in razmišljali o odnosih med glavnimi junaki. Na temo mednarodnega dneva strpnosti so učenci ustvari tudi likovne izdelke, ki smo jih razstavili na šolski razstavi.

Najbolj izviren izdelek vsakega razreda pa bo sodeloval na natečaju Izobraževalnega centra Eksena, ki je organizator omenjenega projekta.

Koordinator projekta na šoli

Marjana Jazbinšek