Skoči na glavno vsebino

 

V ponedeljek, 9. 5. 2022, smo imeli učenci obeh šestih razredov kulturni dan. Najprej smo se z avtobusom odpeljali v Sevnico, natančneje v staro mestno jedro, kjer nas je pričakal g. Levstik, ki nam je predstavil zgodovino Sevnice. Nato smo šli peš do sevniškega gradu, kjer smo se razdelili v dve skupini (vsak razred zase). V parku smo imeli učenci najprej predstavitve o zgodovini Sevnice, zgodovini Gradu Sevnica, tematski poti Gozd je kultura in o pesniku Antonu Umeku Okiškem, kasneje pa smo imeli še nekaj prostega časa za malico in sprostitev.

Nato smo se peš vrnili do parkirišča, kjer nas je pričakal avtobus, ki nas je odpeljal na Okič. Med samo vožnjo je imela sošolka Anja predstavitev pešpoti, ki vodijo do tja. Ko smo prispeli do rojstne hiše A. U. Okiškega, sta nam g. in ga. Žužek podrobneje predstavila pesnika in nas pogostila s sokom in piškoti. Nato smo se z avtobusom vrnili v šolo.

Ana Mak, 6. b

 

     

 

Dostopnost