Skoči na glavno vsebino

V sredo, 12. 4. 2017, je Območno združenje RKS Novo mesto v Dvorani Leona Štuklja organiziralo 11. regijsko tekmovanje ekip prve pomoči dolenjskih in belokranjskih  ter posavskih osnovnih šol. Člani ekip so reševali teste iz prve pomoči in zgodovine RK ter tekmovali na treh različnih situacijah nesreč, kjer so reševali poškodovane. Nesreče so prikazovale mogoče poškodbe, ki se lahko zgodijo v gospodinjstvu, na zabavi in na igrišču.

Tekmovalo je osem osnovnih šol, štiri so zastopale območna združenja RK Novo mesto, Trebnje, Črnomelj in Metlika, zmagala je ekipa OŠ Šmarjeta. Druge štiri ekipe prve pomoči pa so zastopale Rdeči križ Sevnica, Krško in Brežice, zmagala je ekipa iz OŠ Boštanja.

Obe zmagovalni ekipi bosta zastopali regiji na 11. državnem tekmovanju ekip prve pomoči OŠ, ki bo 13. maja na Debelem Rtiču.

Našo šolo so zastopale Hana Andojna,  Saša Krnc, Ana Vintar, Neja Novšak, Nika Resnik, Tina Cigler in Lucija Denžič pod vodstvom mentorice Polonce Šintler Cigler.

Veliko je bilo ur odrekanja in prostovoljnega dela, vendar nekje nekoč bo Vaš trud zagotovo poplačan.

Mentorica:

Polonca Šintler Cigler

Dostopnost